
In eerste instantie lijkt een Folder Delen niet te lukken als je, net als ik, rechtstreeks probeert een Folder te Delen.
Het probleem
Bij de poging de Folder te Delen zegt Ubuntu dat je daarvoor 2 extra pakketjes nodig hebt. Je kunt de pakketjes vervolgens automatisch laten installeren. Direct na afloop doe je de instellingen voor je Shared Folder en druk je op 'create Share' (of eigen taal variant).Vervolgens gaat het mis. Het gaat mis omdat je niet de rechten hebt om die actie te doen.
De reden
Wat er gebeurd bij het installeren van de pakketjes is dat je account wordt toegevoegd aan de groep die Folders mag Delen. Prima geregeld dus echter, die rechten zijn nog niet geldig.
De oplossing
De huidige gebruiker even uitloggen en opnieuw inloggen. Vervolgens probeer je wederom de Folder te Delen en Zie daar! het werkt.
[UPDATE 5-11-2008]
De extra's
Om te zorgen dat de werkgroep van Ubuntu dezelfde is als de rest van je netwerk kan je het Samba configuratie bestand aanpassen. Vervang daar de standaard 'MSHOME' in de naam die je werkgroep heeft, in mijn geval 'WORKGROUP'
Om dit te doen start je de terminal en doe je
Uiteraard kan je gedit vervangen door de editor van jou voorkeur. Afijn in het bestand aangekomen zie je onder het 'Global Settings' deel workgroup = MSHOME staan, uiteraard vervang je daar MSHOME in de naam die je voor je workgroup gebruikt.. Opslaan, de computer herstarten en klaar.





Reacties
51 weken 6 dagen geleden
51 weken 6 dagen geleden
1 jaar 4 weken geleden
1 jaar 13 weken geleden
1 jaar 14 weken geleden
1 jaar 14 weken geleden
1 jaar 15 weken geleden
1 jaar 18 weken geleden
1 jaar 21 weken geleden
1 jaar 21 weken geleden